Кашель може бути симптомом досить серйозних захворювань, таких як коклюш, туберкульоз, астма, пневмонія. Щоб встановити справжню причину кашлю, зверніться до лікаря.
Нижче будуть наведені рецепти з усунення різних видів кашлю:
Наріжте редьку маленькими кубиками, покладіть в жароміцну каструлю і посипте цукром. Запікайте в духовці 2 години. Утворену масу протріть, відіжміть, сік перелийте в скляну ємність. Приймайте по 2 ч. л. 3-4 рази на день перед їжею і на ніч перед сном.
Виріжте в чорній редьці серцевину, влийте в виїмку трохи меду. Через кілька годин редька пустить сік. Сік, що утворився пийте 3 рази на день:
дорослі - по 2 ст. л.,
діти 4-14 років - по 1 ст. л.
На ніч пийте по 200 мл теплого молока, розчинивши в ньому 1 ст. л. меду.
Варені і печені груші - прекрасний засіб при сильному кашлі та задусі. Відвар сушених груш втамовує спрагу при високій температурі. 1 стакан подрібнених сушених груш залийте 500 мл води, варіть 20 хвилин. Настоюйте, укутавши, 4 години. Процідіть. Пийте по 100 мл 4 рази на день за 30 хвилин до їжі.
Для полегшення відкашлювання мокротиння пийте брусничний сік з медом або брусничний сироп по 1 ст. л. кілька разів протягом дня. Одночасно пийте замість чаю відвар з листя або сушених плодів суниці.
При сухому кашлі проводьте інгаляції. Подрібніть і змішайте 1 ст. л. листя евкаліпта, 1 ст. л. квіток календули і 1 ст. л. кореня солодки. 1 ст. л. збору залийте 200 мл крутого окропу. Настоюйте 5-10 хвилин, потім вдихайте пару. Дітям перших років життя інгаляції робити не можна, не рекомендовані вони й при високій температурі!
Для лікування застарілого кашлю застосовуйте компреси. Змішайте 1 ст. л. борошна, 1 ст. л. сухої гірчиці, 1 ст. л. соняшникової олії, 1 ст. л. меду і 1 ст. л. горілки. Підігрійте суміш на водяній бані, постійно помішуючи. Отримане «тісто» нанесіть на марлеву пов'язку і прикладіть до грудей. Зверху накрийте поліетиленом, вкутайте теплим шарфом. Тримайте до охолодження компресу.
Широкий лист капусти злегка розімніть, змастіть з одного боку медом і прикладіть цією стороною до грудей. Зверху накрийте поліетиленом, укутайте теплим шарфом. Компрес залиште на ніч.
Подрібніть 2 стиглих банана, залийте 200 мл гарячої води, кип'ятіть 10 хвилин. Процідіть, додайте мед. Пийте в теплому вигляді.
100 мл свіжого соку редьки або моркви змішайте з 100 мл молока або медового напою. Пийте по 1 ст. л. 6 разів на день.
Змішайте 1 ст. л. оцту, 1 ст. л. оливкової олії і 1 ст. л. камфори. Просочіть цією сумішшю шерстяну тканину і прикладіть до грудей.
10 плодів фініків залийте 500 мл води і варіть 30 хвилин. Процідіть, відіжміть. Пийте в гарячому вигляді при сухому кашлі. Можна зварити 6-7 сушених фініків в 200 мл молока.
30 г родзинок настоюйте в холодній кип'яченій воді 45 хвилин. Відкиньте на друшляк. Родзинки з'їжте перед сном, запиваючи теплим молоком. Засіб допомагає навіть при сильному кашлі.
Від дитячого кашлю позбавить така суміш. Натріть на дрібній тертці 1 яблуко, 1 цибулину і 1 моркву приблизно однакової ваги. Додайте 2 ст. л. меду, добре перемішайте. Давайте дітям по 1 ч. л. в теплому вигляді 4-5 разів на день.
Змішайте 2 ст. л. тертих яблук, 2 ст. л. меду і 1 ст. л. тертої цибулі. Приймайте в теплому вигляді по 1 ч. л. 4-7 разів на день.
Прекрасний засіб від кашлю - чай з калини з медом.
Подрібніть і змішайте 1 ст. л. сушеного листя смородини і 1 ст. л. липового цвіту. 1 ст. л. збору залийте 200 мл окропу. Настоюйте 30 хвилин. Пийте в теплому вигляді, як чай, 3-4 рази на день.
Змішайте 300 г вершкового масла, 300 г меду, 200 г цукру і 100 г натурального масла какао або порошку какао. Нагрійте на водяній бані, помішуючи, але не доводьте до кипіння. Коли маса стане однорідною, зніміть з вогню. 1 ст. л. суміші розведіть в 200 мл гарячого молока. Пийте в гарячому вигляді 3-4 рази на день і обов'язково на ніч.
Пом'якшити кашель і полегшити вихід мокротиння допоможе такий рецепт. Змішайте 2 ст. л. меду і 2 ст. л. спирту (або горілки), додайте 1 сирий жовток. Приймайте суміш по 1 ч. л. 3 рази на день перед їжею.
На ніч зробіть гарячу ванну для ніг, потім ноги витріть насухо. Насипте в бавовняні шкарпетки суху гірчицю, надіньте їх на ноги. Зверху надягніть вовняні шкарпетки і відправляйтеся спати. Можна на ніч прикласти до стоп гірчичники. Цей засіб можна застосовувати при бронхіті, кашлі, нежиті, але тільки в тому випадку, якщо відсутня температура.
Вогняне молоко від кашлю:
10 цибулин наріжте кубиками, подрібніть 1 головку часнику. Залийте 500 мл молока, варіть до розм'якшення. Додайте в суміш м'яту і липовий мед. Настоюйте 1 годину, процідіть. Пийте, по 1 ст. л. кілька разів в день.
Льодяники від кашлю з меду та імбиру. 250 г меду і 1 ч. л. подрібненого кореня імбиру покладіть в каструлю з антипригарним покриттям і варіть до загустіння. Готової суміші дайте трохи застигнути. Розділіть на 15 льодяників. З'їдайте 2-3 льодяника на день. Через 3-5 днів кашель мине.
За матеріалами poleznie-soveti.com
А я боюся трави приймати, бо алергія. Але ж хочеться лікуватися не хімією, тому знайшла для себе Доктора Кашля, це такий сироп на основі трав, які розріджують мокротиння дуже добре та кашель не пригнічує, що для мене дуже важливо.
ВідповістиВидалити